אנרגיה של גשם

שבוע גשום. פלא טבע שמשפיע כל כך יפה על נפש האדם, על התחושה והאנרגיה הפנימית.

כשהיינו ילדים חיכינו ללכת בחוץ עם מטריה ולקפוץ בשלוליות והרגשנו בתוכנו שמצב הרוח משתנה. אך כבוגרים, איך ניתן להסביר את התחושה השונה?

הגשם, טיפות מים מרעננות, מביא עימו תחושה מופלאה של התחדשות והתעוררות. כאשר אנו שומעים את קול הטפטוף העדין על החלונות או את הרעש החזק של זרם המים, כל חושינו מתעוררים לחיים. הריח הטרי והנקי של האדמה הרטובה ממלא את ריאותינו ומרענן אותנו. הגשם פועל עלינו כמו מקלחת מרעננת עבור הנפש.

אחרי תקופה ארוכה של ימים יבשים ומעיקים, בה דבר לא משתנה והכל נדמה קבוע וסטטי, הגשם נותן תחושה ממשית של התחלה חדשה. הוא מותיר מאחור את השגרה ומבשר על בואה של עונה חדשה. הטבע כולו מתעורר לחיים – הצמחים זקוקים לחמלה של המים, העלים מתנקים מאבק, ובשלוליות משתקפים השמים. כל אלה מעניקים תקווה להתחדשות.

להיות בהרמוניה עם הגשם

לפי הרפואה הסינית גם הגוף האנושי מושפע ממחזוריות זו והוא אף חלק ממנה. הנשימה נעשית קלה ועמוקה יותר כשהאוויר הטרי והנקי נכנס לריאות. המערכת החיסונית מתחזקת אחרי שנטהרה מהאבק והזיהום שהצטברו באוויר היבש. תחושת העייפות והתשישות שליוותה אותנו בימי החום נמוגה ומותירה במקומה אנרגיה מחודשת. הגשם פועל על הגוף והנפש כטיהור וכמחזוריות טבעית של מוות ולידה מחדש.

גם ברמה הפנימית והפסיכולוגית הגשם יכול להשפיע עלינו ולעודד מודעות עצמית. שעות הגשם "מכריחות" אותנו להאט, להימנע מריצה ומהמולה, ולשהות יותר זמן עם עצמנו. כשאנו יושבים ליד החלון וצופים בגשם אין ברירה אלא להקשיב יותר למחשבותינו ולתחושותינו הפנימיות. אנו מתבוננים בעצמנו כפי שאנו מתבוננים בנוף האפור והמטושטש מבעד לחלון. הגשם הוא הזדמנות להתעמת עם מחשבות ורגשות שדחקנו בימים יבשים יותר ולטפל בהם.

יש משהו מטהר ומלטף בקול הגשם הניגר על הקרקע או על הגגות. יש בו משהו מרגיע שיכול להוביל אותנו למדיטציה ולמודעות פנימית. בימים גשומים אנו פנויים יותר לשמוע את הקולות מבפנים – את קולות מחשבותינו, רגשותינו ותחושות גופנו. כך הגשם הופך למנוע של התבוננות פנימית.

אם נאפשר לו, הגשם יכול לטהר אותנו, לחדש אותנו ולעורר אותנו. הוא מזמין אותנו לקבל את מחזוריות הטבע והחיים, ולנצל את ההזדמנות להתחבר לעצמנו. כמו הטבע, גם אנחנו יכולים לחוות לידה מחדש וצמיחה חדשה.

איך לשמור על מצב הרוח?

יחד עם זאת החושך והעננות עלולים לעורר מצב רוח מדוכדך. ההסתגרות בבית עלולה להוביל לחוסר תנועה וירידה באנרגיה. לכן חשוב למצוא דרכים להעלאת מצב הרוח גם בימי גשם וחורף.

קבלו 4 עצות:

  1. תרגילי נשימה עמוקים – נשימות עמוקות מאווררות את המוח ומעלות את מצב הרוח. אפשר לעשות זאת תוך כדי הקשבה לקולות הגשם.
  2. מדיטציה – ישיבה בשקט עם עצמכם תוך מיקוד בנשימה או בקולות הגשם יכולה להרגיע את המוח והנפש.
  3. קריאה מרגיעה – מזג אוויר קודר מזמין לקחת ספר אהוב ולהתכרבל בשמיכה עם כוס תה חם.
  4. צפייה בסרט או סדרה – אם ממילא אתם בבית זו הזדמנות מצוינת לעשות זאת בחברה ולצפות בקומדיה או בסרט מרגש עם חברים, משפחה או בני זוג.

לסיכום, האדם הוא חלק מהטבע ולכן מזג האוויר מזמין אותנו להתאים את עצמנו אליו. קחו זאת כהזדמנות להתבוננות פנימית ולהתחדשות.

שתפו:

מאמרים נוספים:

דיקור קוסמטי

דיקור קוסמטי בשילוב עיסוי פנים יפאני הוא טיפול פנים שהיה נהוג מזה דורות רבים עוד

דיקור קוסמטי

עיסוי שבדי

עיסוי שבדי הוא שיטת עיסוי שפותחה בשבדיה בתחילת המאה ה-18 ע"י הנדריק לינג שריפא את

אורית אבני אודות

אורית אבני

מטפלת ברפואה משלימה לנשים ובני נוער.
מתמחה בטיפול מצבי סטרס ודחק בדרך טבעית משולבת.
רפלקסולוגיה - דיקור סיני - דיקור קוסמטי, פרחי באך ועוד

שלחו לי הודעה

מה דעתך על המאמר?
אשמח לתגובות :-) כאן למטה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. חוה

    מאוד מוצאת את עצמי בתחושות שאת מתארת. תודה 🥰

כתיבת תגובה